alt-text

Kontakt KOED

Kontakt KOED og få hurtigt svar på dine BMW-spørgsmål

Har du et spørgsmål i relation til alt om BMW, skal du kontakte os. Vi har mere end 20 års specifik erfaring med BMW-biler, og kan give dig svar på næsten alle spørgsmål om de fine bayerske biler. Vi svarer hurtigt på telefon, e-mail eller via Facebook (messenger), og hjælper dig godt videre uanset hvilken udfordring du har.

Spørgsmål om BMW? Kontakt os, og du får svar

KOED har siden starten i 1993 beskæftiget sig udelukkende med BMW, og denne omfattende erfaring og viden vil vi gerne dele med dig. Vores store viden om BMW gør os i stand til at give dig svar på næsten enhver forespørgsel om mærket, hvad enten det handler om reservedele, tilbehør, hjælp til specialopgaver, guides til reparationer og meget mere. Skulle det ske at du har et spørgsmål, som vi ikke kan besvare, er vi altid i stand til at henvise dig til andre kilder, der har viden om præcis den udfordring du står med.

Det er nemt at komme i kontakt med os

Vi er klar ved telefon 86392900 og på e-mail info@koedbmw.com mandag til torsdag kl. 8-16 og fredag kl. 8-15. Er du mere til kontakt på andre platforme, kan du også skrive til os via vores Facebook-side. Når du henvender dig, kan du gøre ekspeditionen væsentlig hurtigere, hvis du har enten registreringsnummer eller chassisnummer, på den bil du henvender dig om, klar på forhånd.

Få hurtigt svar på din henvendelse

Vores førsteprioritet er altid at yde kundeservice af høj kvalitet, dog tæt efterfulgt af hurtig responstid. Da vi altid følger enhver henvendelse helt til dørs, kan der på nogle tidspunkter være en kort ventetid på telefonen, ligesom det ikke er altid vi kan besvare e-mails eller henvendelser via Facebook med det samme. Der er dog ingen der glemmes, og vi sætter en stor ære i at besvare alle henvendelser så hurtigt det er muligt.

Mød holdet bag KOED

SALG

Mød holdet der dagligt hjælper dig videre over telefonen

alt-text
Brian Svalgaard
Salgschef
brian@koed.dk
alt-text
Michael Bliss
Salg
michael@koed.dk
alt-text
Magnus Gude
Salg
magnus.gude@koed.dk

INDKØB

Mød holdet der sørger for KOEDS brede sortiment og indkøb af dele

alt-text
Henrik Høstrup Sørensen
Direktør
henrik@koed.dk
alt-text
Otto Jensen
Indkøb
otto@koed.dk
alt-text
Claus Weel
Indkøb
claus.weel@koed.dk

ADMINISTRATION, HR, IT

Mød holdet der sørger for at der styr på alle kringelkrogene i KOED

alt-text
Kirsten Kroer
Bogholderi
kirsten@koed.dk
alt-text
Kathrine Kroer Søgaard
Indkøb
kathrine@koed.dk
alt-text
Anders Aagaard
IT chef
anders@koed.dk
alt-text
Nikolaj Bregnhøj
HR
nikolaj@koed.dk

BMW GENBRUG

Mød holdet der sørger for KOEDs stærke udvalg af brugte BMW dele

alt-text
Claus Sørensen
Afdelingsleder
claus@koed.dk
alt-text
Henrik Vilhelmsen
Ophug
alt-text
Er dette dig?
Vi søger en dygtig kollega til vores ophug!

LAGER

Mød holdet der dagligt pakker og sender dine bestillinger

Klaus Bæk Knudsen, Lagerchef Koed A/S
Klaus Bæk Knudsen
Lagerchef

alt-text
Christian Jendreizig
Lager

alt-text
Simon Tander
Lagerelev

alt-text
Yuriy Cherinko
Lager

alt-text
Theis Veje Nielsen
Lagerelev
alt-text
Mikkel Berg
Lagerelev
alt-text
Mads Bødker
Lager

FIND KOED A/S

Vi holder til i Kolind på Djursland, blot 15-20 minutters kørsel fra det nordlige Aarhus

Tjek også vores KOED BMW forums og blog

Ud fra mantraet ”Vi hjælper BMW-folket” har vi 2 grupper på Facebook, hvor brugerne ivrigt deler ud af deres viden og erfaringer. Den ene hedder BMWDanmark og den anden KOED, Venner og kunder, og her kan man enten finde andre med en lignende udfordring, eller blot skrive et opslag, som typisk bliver kommenteret med løsningsforslag indenfor en halv til en hel dag. Supplerende arbejder vi også med vores egen blog KOEDblog.com, hvor vi skriver om nyheder, events, tips og tricks og meget mere.



Har du brug for hjælp ?